Projekt Healthy Food Healthy Children

Od stycznia 2021 roku klasy 1-3 zaangażowane były w realizację projektu międzynarodowego e Twinning.

W projekcie uczestniczyły szkoły z następujących państw: Polska, Turcja, Grecja, Rumunia, Włochy, Portugalia, Litwa, Czechy, Hiszpania oraz Niemcy.h. Dodatkowo dzieci miały okazję dowiedzieć się, co ich rówieśnicy zabierają do szkoły na lunch, porównać nawyki jedzeniowe i określić co jest zdrowe, a co mniej?
 Nasza szkoła była założycielem i pomysłodawcą tego projektu. Celem głównym projektu była współpraca europejska szkół, poprawa umiejętności językowych uczniów, poznanie zasad zdrowego odżywiania, przygotowanie projektów o zdrowym jedzeniu online oraz tradycyjnych. Dodatkowo dzieci miały okazję dowiedzieć się, co ich rówieśnicy zabierają do szkoły na lunch, porównać nawyki jedzeniowe i określić co jest zdrowe, a co mniej? Zadaniem finalnym było opracowanie przepisów kulinarnych na zdrowe przekąski oraz przygotowanie europejskiego ebooka.
W projekcie zaangażowane były następujące klasy oraz  ich wychowawcy : 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 2d,2c, 3h oraz 3c
Poniżej przedstawiamy nasze prace:

Piosenka Witaminki klasa 1e

Rymowanka Healthy Lunch klasa 2 c