Ogólnopolski Projekt „Emotkowe Pożeracze Smutków”

W czasie ferii zazwyczaj  aktywnie odpoczywamy odwiedzając ciekawe miejsca Polski , ale jeśli tym razem nie było takiej możliwości,  uczniowie  naszej szkoły przełączyli się do szycia  „Emotkowych Pożeraczy  Smutków”, który jest  elementem ogólnopolskiego projektu eTwinning.

Projekt  za pomocą mediów społecznościowych łączy uczniów i nauczycieli z całej Polski. Szycie „Emotkowych pożeraczy smutków” przez uczniów poprzedziły warsztaty on-line. Kolejnym etapem, który połączy siły wszystkich uczestników projektu będzie cyfrowa książeczka. W projekcie szycia „Emotkowych pożeraczy smutków” bierze udział kilkanaście szkół z całej Polski.

Zobaczcie mapę uczestników projektu.

Nasze  własnoręcznie uszyte emotkowe poduszki były  alternatywą na zajęcie czasu i nudę podczas ferii, ale przede wszystkim  wprowadzą dla uczniów elementy empatii i pomocy dla innych i otwarcia serc dla chorych dzieci, którym zostaną przekazane emotki. Projekt realizuje najważniejsze kompetencje uczniów, kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność i wrażliwość.

Koordynatorki projektu Ewa Kirsz, Małgorzata Kocobolska.