„ Christmas around Europe-Exchange ”-Podsumowanie

„ Christmas around Europe-Exchange ”

W ramach współpracy europejskiej w naszej szkole został zrealizowany projekt „Christmas around Europe-Exchange”.

Celem projektu było m.in. nawiązanie współpracy europejskiej, poznanie tradycji i symboli świątecznych w różnych krajach europejskich, rozwijanie kompetencji językowych (wymiana listów). W realizację projektu byli zaangażowani uczniowie klas starszych i młodszych oraz świetlica szkolna. Uczniowie klas młodszych przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, klasy starsze napisały listy z opisem polskich tradycji. Nasza szkolna grupa muzyczna ŻANIOŁKI przygotowała kolędę , która została zakodowana w kod QR , a następnie dołączona do listów i kart. Grafika plakatu do nagrania kolędy została wykonana w programie Canva.

Dnia 1 grudnia 2020 nasze listy zostały wysłane. Obecnie czekamy na korespondencję ze szkół partnerskich.

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka(karty świąteczne)

Marta Dunajska (karty świąteczne)

Emila Owsianko(karty świąteczne)

Sylwia Burszczan (karty świąteczne)