AKCJA KA-1 MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ

W lutym 2020 roku został opracowany i zgłoszony do konkursu przez dyrektora i nauczycieli wniosek w ramach akcji KA1 MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ w programie Erasmus+.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

• 4 mln osób skorzysta z programu;
  • 2 mln studentów skorzysta z programu;
  • 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą będzie uczestniczyć w projektach mobilności pracowników;
  • 25 tys. partnerstw strategicznych połączy 125 tys. szkół, instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego, instytucji szkolnictwa wyższego i kształcenia dorosłych, organizacji młodzieżowych i przedsiębiorstw;
  • 150 sojuszy na rzecz umiejętności sektorowych zostanie ustanowionych przez 2 tys. organizatorów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz przedsiębiorców;
  • 150 sojuszy na rzecz wiedzy zostanie ustanowionych przez 1,5 tys. instytucji szkolnictwa wyższego i przedsiębiorstw.

Miło nam poinformować, że złożony wniosek został zatwierdzony do realizacji na lata 2020-2022.Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Projekt szkoły,  pozytywnie przeszedł bardzo rygorystyczną ocenę ekspertów i został zatwierdzony do realizacji w przeciągu najbliższych 24 miesięcy. Warto podkreślić, że w całej Polsce złożonych zostało 813 wniosków, z czego zaakceptowanych zostało 213.

Z dniem 1 września  2020 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu w ramach programu Erasmus+ w ramach akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna. Nasz projekt "Ania, Lin and Massimo - Twój kreatywny nauczyciel nadchodzi!".

W celach projektu zawarliśmy podstawowe wytyczne Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły na lata 2020-2022 i są to:

• podnoszenie kwalifikacji i umiejętności pracowników, w tym umiejętności językowych oraz umiejętności wykorzystania TIK w nauczaniu,
  • nawiązania współpracy międzynarodowej,
  • wprowadzenie elementów języka angielskiego na wybranych przedmiotach i zajęciach dodatkowych,
  • wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania i pracą metoda projektu w oparciu o metodę STEAM,
  • wzrost motywacji do nauki wśród uczniów,
  • nauka tolerancji i otwartości wobec innych kultur,
  • rozwijanie wymiaru europejskiego szkoły,
  • wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich.

Logo naszego projektu: