GLOBAL SCHOLARS 2020/21

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi uczestniczy w programie Global Scholars. Nie jesteśmy w nim sami -  warszawską społeczność Global Scholars tworzy aż 374 uczniów i uczennic z 16 szkół - dokładnie po 8 placówek na każdym brzegu Wisły. Oto mapa wszystkich szkół warszawskich biorących udział w programie w tym roku szkolnym. Czy potraficie nas odnaleźć?

Co to jest Global scholars?
 Jest to międzynarodowy projekt, w ramach którego nasi szóstoklasiści i siódmoklasiści  współpracują z innymi uczniami ze szkół z różnych miast na całym świecie. Jest to program Bloomberg Philanthropies, nowojorskiej organizacji non-profit, której celem jest nawiązywanie kontaktów i promowanie debaty na tematy o globalnym znaczeniu wśród miast na całym świecie. Ma na celu połączenie miast za pośrednictwem sieci wymiany informacji i dobrych praktyk dotyczących bieżących problemów dotyczących miast oraz rozwijanie globalnej świadomości wśród młodych ludzi poprzez transnarodowe interaktywne programy edukacyjne.

Celem pedagogicznym programu jest uzyskanie przez studentów szerszej perspektywy na zglobalizowany świat, w którym żyją.W oparciu o wspólny program nauczania, wspólny dla wszystkich szkół, uczniowie wchodzą w interakcje ze swoimi międzynarodowymi rówieśnikami poprzez wirtualną klasę, dzielą się poglądami, rozwijają globalną świadomość i wzmacniają kluczowe kompetencje XXI wieku (krytyczne myślenie) , kreatywność, komunikacja, współpraca)

Tegoroczna edycja międzynarodowego programu Global Scholars dotyczy tematu „Resourceful Cities“ i nawiązuje do zagadnień z zakresu przyrody oraz ekologii. Uczniowie będą   analizować wpływ globalizacji na proces konsumcji, człowieka i środowisko.

Zajęcia są prowadzone w 2  klasach 6H oraz 7F przez panią  Małgorzatę Kocobolską, Ewę Kirsz oraz pana Philipa Muli.