Kącik Erasmusowy

Najnowsze badania  pokazują, że środowisko fizyczne i wygląd przestrzeni szkoły  ma istotny wpływ na wyniki w nauce.

W coraz większym stopniu zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest właściwa akustyka, jakość powietrza i oświetlenie w szkołach oraz przestrzeń do zagospodarowania.To podstawowe kryteria dobrego środowiska edukacyjnego. Spełnianie podstawowych kryteriów jest niezwykle ważne, lecz to nie wystarczy. Środowisko fizyczne powinno tworzyć określo ną kompozycję, powinno zapewniać poczucie bezpieczeństwa i tożsamości oraz oferować pedagogom elastyczność. Dlatego też,w naszej szkole powstał kącik  Erasmus + który będzie upowszechniał działania projektowe, będzie miejscem wyciszenia i  relakscaji dla uczniów.Pozwoli też na zanalezienie nowej przestrzeni dla dzieci np: czytania książek w klasach młodszych, odrabianie lekcji oraz  miejscem  odpoczynku  na przerwach.