Welcome Autumn

W tym roku szkolnym nasza szkoła założyła razem z partnerem litewskim europejski projekt eTwinning Welcome Autumn. W projekcie uczestniczyło ponad 50 szkół europejskich. Zadania projektowe były realizowane w klasach 1-3 przez Panią Małgorzatę Wrzosek-Niedziółkę, Dorotę Winogrodzką, Emilię Owsianko oraz Klaudię Hiller.

Uczniowie wykonali wiele ciekawych zadań tj.: poznawali. liście i drzewa w języku angielskim, wspólne tworzyli europejski słowniczek Autumn English Dictionary, obserwowali pogodę i wykonali weather calendar w języku angielskim, współtworzyli ebook o krajobrazach jesieni European Autumn Ebook.(prezentacja polskiej jesieni na zdjęciach naszych uczniów). Ciekawym doświadczeniem projektowym dla naszych uczniów i nauczycieli był udział w spotkaniach online z rówieśnikami z innych krajów. Nasi uczniowie zaprezentowali jesienną rymowankę w języku angielskim oraz wzięli udział w specjalnie przygotowanej grze Kahoot.

Finalnym zadaniem było stworzenie wspólnie z partnerami historyjki o jesieni, w której dzieci wykorzystały poznane słownictwo podczas projektu, wykonały ilustracje, napisały treść.
Malgorzata Wrzosek-Niedziółka

Weather ebook