Solidarni z Ukrainą

Z dumą prezentujemy kilka naszych ostatnich działań związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy, a zwłaszcza dzieciom.

Nasza szkolna grupa Caritas oraz Wolontariat Szkolny od trzech miesięcy wspomagał swoją pracą punkt recepcyjny na hali Expo Modlińska 6d.
Uczniowie z opiekunami wolontariatu Panią Ewą Kirsz, Panią Ewą Szyprowską oraz Panią Małgorzatą Wrzosek-Niedziółka segregowali dary na magazynie, wykonywali pakiety żywnościowe, przygotowywali prezenty na Dzień Matki, przygotowywali książki(kolorowanki terapeutyczne).Jednym z najpiękniejszych momentów była integracja naszych uczniów  w Dzień Dziecka, podczas którego uczniowie z  SP 355 uczyły młodszych kolegów i koleżanki z Ukrainy gry w kręgle. Wspólna zabawa była okazją do wzajemnego poznania się oraz nauki empatii i solidarności.