Gry planszowe na lekcjach języka polskiego dla cudzoziemców

Jednym z aspektów naszego projektu jest pomoc uczniom cudzoziemskim.

W związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie w naszej szkole pojawili się uczniowie ukraińscy, którzy rozpoczynali przygodę z językiem polskim w naszej szkole. Aby wspomóc nowych uczniów oraz aby nauka była jak najbardziej efektywna zostały zakupione gry planszowe na zajęcia z uczniem cudzoziemskim z funduszy realizowanego projektu Erasmus +. Podczas lekcji dzieci poznawały nowe zwroty, uczyły się słówek, opisywały obrazki, uczyły się prawidłowej pisowni wyrazów grając w parach i mini grupkach. Zakupione gry planszowe z pewnością pozwolą naszym uczniom cudzoziemskim co raz lepiej posługiwać się językiem polskim i korzystnie wpłynie na ich adaptację w polskiej szkole i wyrównanie szans edukacyjnych.