Tablety na lekcjach języka angielskiego

W celu wykorzystania zdobytej wiedzy podczas kursu There is App for that! w Barcelonie przez nauczycielki języka angielskiego Panią Martę Dunajską oraz Panią Małgorzatę Wrzosek-Niedziółkę zostały zakupione do szkoły tablety w ramach otrzymanego grantu na realizację projektu Erasmus + Ania, Lin and Massimo - Twój kreatywny nauczyciel nadchodzi!

Podczas lekcji języka angielskiego w klasie w klasie 1d dzieci razem z Panią Martą dunajską powtarzały i  utrwalały  nazwy zwierzątek przy użyciu tabletów i wykorzystaniu aplikacji Live worksheets.
Podobnie nieco starsi uczniowie z klasy 2b na lekcji języka angielskiego z Panią Małgorzatą Wrzosek-Niedziółka korzystali z tabletów w celu powtórzenia nazw chorób i dolegliwości w aplikacji Kahoot.

Korzystanie z tabletów okazało się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie pracowali bardzo chętnie  w mini grupkach lub w parach. Uczyli się współpracy, a przede wszystkim powtarzali materiał lekcyjny w bardziej aktywny dla nich sposób, co polepszyło ich wyniki na sprawdzianach. Korzystanie z tabletów wpłynęło także znacząco na wzrost motywacji dzieci do nauki języka angielskiego.