„MY PICTURE, MY WORLD”

Międzynarodowy projekt eTwinning „MY PICTURE, MY WORLD” zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 355 im. Jana Wedla w Warszawie roku szkolnym 2021/2022

Projekt był realizowany od stycznia do maja 2022 r., w ramach lekcji plastyki w klasach 5D, 5C i 5G. W projekcie wzięły udział szkoły z Turcji, Czech i Polski.

Był to projekt artystyczny tematycznie związany z indywidualnymi zainteresowaniami uczniów oraz ważnymi dla nich wartościami, które mogli wyrazić poprzez tworzenie prac malarskich. Uczniowie mieli możliwość decydowania o temacie swoich prac.

Celem projektu było doskonalenie umiejętności artystycznych, rozwój kreatywności i podejmowanie aktywności twórczej.

W ramach projektu zrealizowano następujące punkty podstawy programowej z plastyki:

I.1, I.3, I.5, I.6, II.1, II.2, II.4, II.6, III.8

Projekt miał charakter interdyscyplinarny. Oprócz działań typowo plastycznych uczniowie korzystali w wybranych narzędzi cyfrowych – m.in. tworzyli avatary i własne cyfrowe wizytówki, wykonywali i układali puzzle online.

Koordynator: Joanna Jarząbek